Bazându-se probabil pe popularitatea sa, fostul internațional a decis să accepte o „misiune” extrem de riscantă, fiindcă n-ar fi avut cum altfel să-și onoreze o datorie!

Diego Osorio, acum în vârstă de 46 de ani, a jucat 17 meciuri în naționala Columbiei în perioada 1991-1995, făcând parte din cea mai tare generație a acestei țări, alături de Higuita, Valderrama, Asprilla, Rincon, Valencia și ceilalți.

A acceptat rolul de „cărăuș”

Diego Osorio a acceptat rolul de „cărăuș” de droguri. El a fost însă prins pe aeroporul din Bogota. Fostul jucător avea ascunsă în pantaloni o cantitate mare de cocaină, 1,2 kilograme! El urma să zboare spre Madrid. Jucătorul le-a explicat polițiștilor că a acceptat să transporte „marfa”, care valora 40.000 de euro, pentru a-și achita o datorie mai veche. Cel mai probabil, datoria era către capii cartelurilor drogurilor din Columbia.

Diego Osorio (dreapta) a acceptat rolul de „cărăuș” de droguri

Diego Osorio (dreapta) a acceptat rolul de „cărăuș” de droguri

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.