VIDEO / Frankfurt - Dortmund 2-0. Oaspeții sunt ultimii în Bundesliga, după 29 de ani!
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

VIDEO / Frankfurt – Dortmund 2-0. Oaspeții sunt ultimii în Bundesliga, după 29 de ani!

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Duminică, 30 noiembrie 2014, 23:31

Borussia Dortmund continuă degringolada în Bundesliga. Echipa lui Jurgen Klopp a pierdut din nou, de data aceasta în deplasarea de la Frankfurt, cu Eintracht (0-2), și se află pe ultimul loc, după 13 etape, cu doar 11 puncte. Este pentru prima dată, după 29 de ani, când Borussia se află în această postură.

Meier a deschis scorul în minutul 5, iar Seferovici a dublat avantajul gazdelor în minutul 78, în ciuda faptului că oaspeții au ratat câteva ocazii uriașe.

Frankfurt ocupă locul 9, cu 18 puncte.

VEZI REZUMATUL PARTIDEI EINTRACHT FRANKFURT – BORUSSIA DORTMUND

Într-o altă partidă disputată duminică, Wolfsburg a învins pe Borussia Monchengladbach (1-0).