De Răzvan Mihalașcu,

Albinele au intrat pe stadion în minutul 53 al meciului disputat duminică, când echipa Young Africans îi conducea pe rivalii de la Iringa United cu scorul de 3-0.

Jucătorii celor două formații s-au trântit pe gazon pentru a nu fi înțepați de albine și apoi au fugit în afara terenului, precizează postul BBC, citat de Mediafax.

De asemenea, arbitrii partidei s-au prăbușit pe gazon, iar suporterii au fugit din tribune.

Potrivit sursei citate, câțiva dintre fotbaliști au primit îngrijiri medicale, după ce au fost înțepați de albine.

Meciul a fost reluat după aproape șapte minute de întrerupere, iar echipa Young Africans a câștigat partida cu scorul de 4-0.

sursă foto: captură video Twitter