Bărbatul de 64 de ani spune că în 1993 un om a mers la el acasă şi i-a spus că trebuie să îl ducă în Rai. Era vorba despre îngerul Gabriel, care părea un tânăr de vreo 20 de ani şi care a reapărut peste cinci ani şi l-a luat cu el în Eden.
Aceasta a fost prima întâmplare, iar de atunci, Sibusiso a mai fost în Paradis în 2004, 2006 şi 2008. Neozeelandezul spune că nu există un singur Rai, ci 11, fiecare diferit.
Despre Dumnezeu, bărbatul spune că L-a văzut şi e tânăr şi are pielea gri, iar Iisus este alb.

CE SE ÎNTÂMPLĂ DUPĂ CE MORI?

După ce mor, oamenii merg în primul Rai, pentru că sunt derutaţi şi trebuie să îşi revină. Apoi, se plimbă şi prin celelalte Raiuri, unde află adevărul suprem despre viaţă, pe care nu îl poţi înţelege decât după ce eşti decedat şi ajungi acolo.
În timpul unei vizite de-ale sale, Sibusiso a văzut o adunare mare la care participau şi Iisus, Dumnezeu, Moise, îngeri şi profeţi. Se discuta despre o metodă de a lupta împotriva satanismului şi a răului din lume.
În Rai, timpul se scurge altfel. O singură zi este echivalentul a 891 de ani pe Pământ.
Bărbatul a desenat o hartă a Paradisului pe peretele casei sale şi acum oamenii din întreaga lume merg să vadă cum arată locurile în care merg după ce mor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.