„Cei doi bărbaţi au fost sancţionaţi conform Legii 12/1990, iar poneii au fost confiscaţi şi transportaţi la Complexul Muzeal de Ştiinţe ale Naturii Constanţa, unde vor beneficia de condiţii mult mai bune de trai (urmând a se aplica procedura legală a valorificării conform prevederilor O.U.G 14/2007 privind valorificarea bunurilor intrate în proprietatea privată a statului)”, se arată în comunicatul transmis, joi, de Primăria Constanța, potrivit CTnews.

Poliţiştii locali au descoperit doi bărbaţi care închiriau doritorilor ponei, iar contra unor sume negociabile, oricine se putea plimba câteva minute cu aceştia.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.