In contextul in care Comisia de Apel a FRF a mentinut penalizarea de 7 puncte a Stelei si decizia interzicerii patronului clubului pe stadioanele de fotbal pe o perioada de doi ani, Gigi Becali a luat foc: ‘Nenorocitul de Muresan merge in Liga pe punctele noastre’.


Presedintele gruparii ardelene, Iuliu Muresan, aflat in Portugalia, l-a ironizat in stilul sau caracteristic pe latifundiarul din Pipera: ‘Ce sa-i raspund eu lui Gigi Becali? Eu nu raspund unor aberatii. Dar va pot spune ca, asa nenorociti cum suntem, vom lua si campionatul urmator. Sa vedem ce va spune Becali atunci’.

E in Portugalia, sa mai aduca jucatori

Referindu-se la politica de transferuri a clubului ardelean, Muresan a declarat ca la Cluj vor mai veni inca doi jucatori. ‘Ne propunem sa facem o figura frumoasa in Liga Campionilor si sa demonstram ca nu intamplator am devenit campioni ai Romaniei. Avem potential si valoare. Acum sunt la Lisabona, sa mai aduc doi fotbalisti la echipa’, a mai spus, pentru Libertatea, seful CFR-ului.


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.