Scandalul sexual in care au fost implicati trei elevi de clasa a VII-a de la Liceul cu Program Sportiv Buzau ia amploare. O noua inregistrare arata ca mai multi elevi au fost implicati in realizarea filmului.


Un nou filmulet aparut pe Internet arata ca in sala de clasa fata de 13 ani a intretinut relatii sexuale orale nu cu unul, ci cu doi elevi. Mai mult, din noile imagini se vede ca scena porno este filmata cu doua telefoane mobile.

Scandalul sexual a izbucnit saptamana trecuta, dupa ce conducerea Liceului cu Program Sportiv Buzau a intrat in posesia unor imagini cu o eleva de clasa a VII-a care practica sex oral cu un coleg. Din ancheta facuta de profesori a reiesit ca totul se intampla intr-o sala de cursuri, la mijlocul lunii decembrie 2007.

Celor doi protagonisti li s-a scazut nota la purtare si au fost mutati la alt liceu. Colegul care i-a filmat a primit si el nota patru la purtare. Directorii liceului au refuzat deocamdata sa comenteze pe marginea noilor imagini.

A fost redeschisa ancheta

Conducerea Inspectoratului Scolar a declarat ca va redeschide ancheta in acest caz, iar Politia a demarat cercetari sub aspectul savarsirii infractiunii de act sexual cu un minor.


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.