În paralel, şi procurorii au deschis o anchetă în acest caz şi au audiat-o pe directoarea grădiniţei. Aceasta neagă însă toate acuzaţiile şi spune că la mijloc este vorba despre o răzbunare.

În timpul perchezițiilor, polițiștii au ridicat și probleme video în care se vede cum directoarea îi abuza pe cei mici. Părinţii plăteau, pentru fiecare copil înscris la grădiniţa din cartierul Cotroceni, între 800 şi 1100 de lei.

Citește și: Descinderi cu mascați la o grădiniță privată, care funcționa ilegal | Angajații, filmați în timp ce bat copiii!

Citește și: Anda Adam, reacție dură la adresa directoarei care a bătut copii: „Dacă te-aș prinde pe undeva, te-aș târî pe bulevard cu masina”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.