Ajuns la spital, bărbatul nu le-a spus medicilor ce s-a întâmplat cu adevărat, astfel că în momentul în care au văzut braţul necrozat medicii au crezut că este vorba despre rabie şi au acţionat în consecinţă. Ulterior, starea bărbatului s-a agravat, astfel că a fost nevoit să recunoască ce păţise, pentru a-i putea fi administrat tratamentul adecvat.

Medicii l-au trimis apoi la un spital din Bucureşti, unde braţul necrozat i-a fost amputat, dar au sesizat şi autorităţile, care au descoperit, astfel, că ferma de vipere funcţiona ilegal.

Reprezentanţi ai DSV şi ai poliţiei au mers la sediul firmei, unde au găsit 60 de vipere care erau crescute clandestin, pentru ca veninul să fie vândut pe piaţa neagră.
Foto: Arhivă EPA

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.