De Ciprian Iana,

De asemenea, leul s-a depreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a crescut de la 4,4192 lei, marți, la 4,4218 lei, miercuri.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a pierdut teren, de la valoarea de 4,5508 lei, marți, la 4,4738 lei, miercuri.

Curs valutar BNR din 20 mai 2020

ValutaSimbol20.05.202019.05.202018.05.202015.05.202014.05.2020
EuroEUR4.84214.83954.83924.83904.8376
Dolarul SUAUSD4.42184.41924.47834.47684.4743
Francul elvetianCHF4.57384.55084.60374.60184.6004
Lira sterlinaGBP5.42055.41215.42725.46105.4709
gramul de aurXAU248.7938246.6258253.7705249.8083247.2592
Dolarul australianAUD2.90352.89122.88572.89082.8872
Leva bulgareascaBGN2.47572.47442.47422.47412.4734
Dolarul canadianCAD3.17913.17353.18303.18253.1787
Coroana cehaCZK0.17640.17590.17510.17590.1754
Coroana danezaDKK0.64940.64920.64910.64890.6487
Lira egipteanaEGP0.27970.27920.28290.28440.2834
100 Forinti maghiari100HUF1.38251.37831.36671.36711.3640
100 Yeni japonezi100JPY4.10754.10864.17444.18134.1869
Leul moldovenescMDL0.24790.25140.25140.25120.2485
Coroana norvegianaNOK0.44280.44220.44000.44030.4398
Zlotul polonezPLN1.06441.06251.06031.06171.0596
Rubla rusescaRUB0.06150.06110.06140.06100.0606
Coroana suedezaSEK0.45820.45740.45490.45550.4549
Lira turceascaTRY0.65250.65190.65220.64710.6421
DSTXDR6.03616.03236.08336.08746.0871

Unde găsim cel mai bun curs din 20 mai 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.82124.86484.40164.4440
Alpha Bank4.78104.95104.33794.5080
Banca Feroviara4.77204.92204.34004.5100
Banca Romaneasca4.79214.94214.36504.5450
Banca Transilvania4.78004.91004.33504.5400
BCR4.77004.91504.33604.5160
BRD SocGen4.76804.91804.33204.5140
CEC4.80004.88004.37004.4700
Credit Agricole4.80004.89004.38004.4700
Credit Europe4.80004.89004.37004.4900
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.37004.4800
GarantiBank4.80284.88284.38254.4644
IdeaBank4.81004.87504.38904.4640
ING4.74624.94004.33484.5118
Intesa Sanpaolo Bank4.79084.88184.37584.4624
Libra Bank4.80504.93504.37504.5250
OTP Bank4.77004.91004.33504.5050
PatriaBank4.79954.88354.35904.4870
ProCreditBank4.78404.90004.35504.4900
UniCredit4.78004.90004.33434.5112

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Formula 1 poate gestiona cursele chiar și cu zece cazuri confirmate de COVID-19

Veteranul de 100 de ani care a strâns 32 de milioane de lire pentru spitale va fi făcut cavaler

Miodrag Belodedici la 56 de ani: ”Îmi doresc să fiu sănătos și să scăpăm de pandemie”

Bill Gates, reacție dură după ce a fost acuzat că știa de coronavirus : „Am făcut o ...
GSP.RO
Bill Gates, reacție dură după ce a fost acuzat că știa de coronavirus : „Am făcut o ...
Horoscop 27 mai 2020. Peștii au o relație bună cu cei din apropierea lor
HOROSCOP
Horoscop 27 mai 2020. Peștii au o relație bună cu cei din apropierea lor