Vineri, poliţiştii din Ilfov au reținut doi bărbaţi care ar fi săvârşit tentativa de furt asupra soţiei şi fiului jurnalistului Rareş Bogdan, potrivit Agerpres. Soția și fiul jurnalistului au fost atacați pe stradă în urmă cu câteva zile.

„În această dimineaţă, poliţiştii ilfoveni au identificat şi au adus la sediul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Ilfov pentru audieri doi bărbaţi, de 27 de ani, respectiv 26 de ani, ambii din comuna Tunari, judeţul Ilfov. Bărbatul de 26 de ani este bănuit că în după-amiaza zilei de 27 iunie ar fi pătruns într-un autoturism staţionat pe o stradă din cartierul Pipera, din oraşul Voluntari, în care se afla o femeie de 36 de ani alături de fiul ei de 7 ani şi ar fi încercat să sustragă diverse bunuri. Cel în cauză a părăsit locul într-un autoturism de culoare închisă, condus de bărbatul de 27 de ani, adus în această dimineaţă la sediul Poliţiei”, se arată într-un comunicat al IPJ Ilfov.

Jurnalistul a transmis și el un mesaj pe contul său de socializare.

„Felicitări sincere polișiștilor!
Am și stat de vorbă astăzi cu o parte dintre cei care au lucrat la caz, absolut profesioniști și dedicați meseriei. 👏
Le mulțumesc și autorităților franceze care au oferit toate datele legate de mașină și proprietarii acesteia într-un timp record.
Sincer, după un astfel de caz rezolvat atât de rapid, prinzi încredere în Poliția Română. MULȚUMESC!
P.S. Rămâne acum ca familia mea, fiul Mihai și soția mea să treacă de șocul emoțional produs de o astfel de întamplare groaznică. Pentru Mihai pare mult mai greu, este extrem de afectat de cele întâmplate, Florina a acționat absolut uluitor pentru un astfel de caz și mi-a dovedit încă odată că este un om extrem de puternic si hotărât”, a scris Rareș Bogdan.


Citește și: Previziuni astrologie pentru perioada 30 iunie – 6 iulie 2018. Chiron va intra în mișcare aparent retrogradă


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.