Mama și-a dat fiica în judecată, solicitând judecătorilor să dispună „păstrarea unei distanțe minime determinate față de reclamantă, evacuarea pârâtei din domiciliu și atribuirea în mod provizoriu a utilizării locuinței familiale.”  Judecatoria sector 1 a constatat ca Laura Georgescu, fosta soție a patronului Hexi Pharma,  a fost internată de mai multe ori la Spitalul de Psihiatrie Obregia și că „de mai mult timp atmosfera in locuinta partilor este tensionata, ambele parți contribuind la acest lucru”, potrivit hotnews.ro.

laura-georgescu-sotie-condrea

În reclamație, mama Laurei Georgescu mai scrie că a chemat salvarea pentru a-și interna fiica la Spitalul Obregia  și apoi Poliția, „pe motiv că fiica sa a pătruns în locuință fără a avea drepturi patrimoniale asupra acesteia, anterior, pe data de 13.12.2014, lovind-o in cap cu bastonul de care se sprijinea.”
Joi, 26 mai,  fosta soție a lui Dan Condrea a făcut o serie de afirmații halucinante. Laura Georgescu, a declarat,  după audierea sa la Tribunalul București, unde a cerut instituirea de urgență a unui ordin judecătoresc pentru protecția copilului pe care il are cu patronul Hexi Pharma, că fostul soț era cu siguranta ofiter SIE și a fost filat de SIE și CIA.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.