Din primele informații, turistul, cetăţean polonez, ar fi ajuns în zona respectivă, din greşeală, în timp ce se plimba cu snowmobilul.

„Acțiune în derulare a salvamontiștilor din Voineasa pentru acordarea primul ajutor medical și recuperarea unui turist polonez accidentat în masivul Parang în timpul unei drumeții cu sowmobilul. Deja este noapte, în zona ninge , vizibilitate este redusă, localizarea accidentatului este deosebit de grea, dar salvamontiștii speră să realizeze o acțiune rapidă și să nu expună accidentatul foarte mult temperaturilor scăzute din timpul nopții”, transmit reprezentanții Salvamont.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.