Copilul de 4 ani a fost accidentat ușor, transmit reprezentanții Poliției.

„Pe raza orasului Draganesti, un minor, de 4 ani, a fost accidentat ușor de o șoferiță, care inițial a părăsit locul accidentului și a fost prinsa ulterior de polițiști”, se arată în informarea IPJ Olt. Șoferița în cauză este nepoata lui Sandu Anghel, cunoscut ca și Bercea Mondial.

Nepoata lui Bercea Mondial a accidentat un copil de 4 ani și a fugit de la locul accidentului

Aceasta este Anghel Florina, în vârstă de 23 de ani, și a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,33mg/l alcool pur în aerul expirat. Nepoata lui Sandu Anghel se afla la volanul unui Peugeot 307 înmatriculat în Italia.

Din primele cercetări, copilul ar fi traversat prin loc nepermis și a fost atins ușor de mașină. Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală, conducere sub influența alcoolului și părăsirea locului accidentului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.