Panică în biserica din localitatea vasluiană Oprișița, acolo unde o femeie s-a prăbușit din picioare în stare de inconștiență imediat după oficierea Sfintei Liturghii. Preotul a oprit imediat slujba religioasă și a dat dispoziție ca femeia să fie scoasă la aer, în pridvor. Ulterior, cei prezenți în biserică, inclusiv preotul, i-au acordat primul ajutor, în încercarea de a o salva.

”Oamenii au chemat ambulanța, însă, atunci când echipajul medical a ajuns la biserică, femeia nu mai era în viață. Ulterior, medicul de familie din sat a eliberat certificatul de deces pentru că nu a fost vorba de o moarte suspectă. Este un incident nefericit despre care am fost informat de către preotul paroh de la Oprișița”, a declarat, marți, pentru Libertatea protopopul de Vaslui, Adrian Chirvasă.

Femeia de 73 de ani se pare că figura cu diverse afecțiuni în evidențele medicului de familie din Oprișița astfel încât Poliția nu a deschis nicio anchetă în acest caz.

Citește și: REPORTAJ/Solista de la The Humans, Cristina Caramarcu, voia să fie gimnastă, apoi polițistă. „De cântat pe bune, m-am apucat la 25 de ani”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.