Un prototip al păpuşii, numit Hello Barbie, a fost prezentat la Târgul de Jucării de la New York, pe 14 februarie, unde au fost expuse o mulţime de jucării inteligente (smart toys).
„Principala cerinţă pe care o primim de la fetiţele din întreaga lume este că vor să poată avea o conversaţie cu Barbie. Acum, pentru prima dată, Barbie va putea purta o conversaţie bidrecţională”, a declarat o purtătoare de cuvânt a Mattel.
Hello Barbie va putea participa la jocuri interctive, va putea spune glume şi poveşti.
De asemenea, jucăria va asculta ceea ce spune copilul şi se va adapta în timp, astfel încât, dacă un copil spune că îi place să danseze, jucăria va putea face referire la acest lucru în viitor.Hello Barbie va avea nevoie de o conexiune wi-fi (fără fir) la internet şi va putea fi utilizată timp de circa o oră la o singură încarcare a bateriei.
Preţul noi jucării va fi de circa 75 de dolari, dar o dată de lansare comercială nu a fost încă anunţată.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.