Ilie Sarbu, ministrul agriculturii, a dat ordin ca pana se intoarce el din concediu sa se „are” toata curtea ministerului din Piata Universitatii. In zilele ploioase, in curtea ministerului noroiul este „pana-n gat”, iar excavatoarele au ras pavajul pana au dat de „metrou”. Sarbu vrea sa calce pe dale noi si sa renoveze din temelii „locul de munca”. El a „profitat” de perioada concediilor pentru a dispune zugravirea tuturor birourilor, dotarea cu echipament si mobila moderna. Sarbu a introdus si un sistem de acces pe baza de cartela individuala, iar bodyguarzii au in dotare pistoale, bulane si spray paralizant.

Vezi pe Libertatea subiectele la română la Evaluarea Națională 2026!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.