În Capitală vântul a doborât câţiva copaci, iar mai mulţi şoferi au derapat şi şi-au avariat maşinile. Un grav accident, în urma căruia o persoană a murit şi opt oameni au fost grav răniţi, s-a produs ieri pe DN1, între Ploieşti şi Bucureşti, după ce un autoturism s-a izbit de un microbuz. Pe drumurile din mai multe judeţe, printre care Dolj, Olt, Gorj, Timiş, Giurgiu, se circulă în condiţii de iarnă, astfel că în acest e zone au fost mobilizate 621 de autoutilaje şi peste 700 de muncitori.

În weekend scăpăm de ninsori

Gata cu vântul puternic şi cu ninsorile abundente. În următoarele zile, temperaturile vor reveni la normal. Maximele termice vor varia de la -3 grade în depresiunile din estul Transilvaniei, la 6 grade în Moldova, Muntenia şi Dobrogea. Peste zi, soarele mai poate apărea, dar maximele nocturne nu vor mai depăşi 2°C.
 
La primele ore ale dimineţii de ieri se circula anevoios în Ploieşti, Prahova
Primii fulgi, primele probleme! Şoferii au avut bătaie de cap în trafic, deşi stratul de zăpadă e încă subţire
 
Unul dintre pasagerii acestei maşini a decedat, în urma impactului cu un microbuz, pe DN1
Primii fulgi, primele probleme! Şoferii au avut bătaie de cap în trafic, deşi stratul de zăpadă e încă subţire

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.