| Ştiri | Știri România

Revolta primarilor după ce ministrul de finanțe, Marcel Boloș, le-a cerut să înceteze cu parangheliile de final de an: „Asta e aroganță. Vrea să fim în bezna comunistă?”

« Înapoi la articol

Comentarii (26)
Avatar comentarii

Rahan5 20.10.2023, 15:16

Marcel Bolos are mama romanca si tata maghiar. E un fel de ,,bici al guvernului".

Avatar comentarii

alfabetta 20.10.2023, 15:51

Dar până când se întinde plapuma ?

Avatar comentarii

ssLazio 20.10.2023, 15:57

Parangheliile alea aduc o parte din bani la organizatori, e normal sa nu vrea sa renunte.

Avatar comentarii

bituca 20.10.2023, 16:07

Cum să rămână primarii fara bani de petreceri? Mai băgăm o taxă în plus.

Avatar comentarii

cpt.ahab 20.10.2023, 17:21

Decât să se termine cu parangheliile de Crăciun, nu mai bine s-ar termina cu sabotarea economiei României prin ajutorul acordat dictatorului Zelenski?!

Avatar comentarii

Simona.T 20.10.2023, 19:03

Primarii isi fac astfel campanii electorale pe bani publici, sa faca pe banii lor daca ii doare inima asa tare..

Avatar comentarii

Mirciulica 20.10.2023, 19:19

Asa se intampla când, în baza unei autonomii locale proști înțelese, guvernul a pompat bani nemeritati și nejustificati, în primarii care functioneaza doar subvenționate si doar pentru subzistenta propriului personal. În primarii care nu au bani nici pentru salarii dar unde primarii așteaptă cu mana intinsa sa i se dea bani de la buget numai sa facă el parangheliile alea de cel mai prost gust, numite zilele cătunului

Avatar comentarii

robyro 20.10.2023, 19:40

Jumătate din primăriile de comune sunt falimentare! Au bani, din taxe si impozite locale pentru 7-8 luni, după cer bani de la guvern! Ministrul trebuia să le ceară să nu mai facă celebrele zile ale comunelor, unde cântă o grămadă de formații de muzică populară și ușoară, se dau mici și bere gratis! Pentru orasele mari nu este o problemă să pună un brad și beculețe!

Avatar comentarii

cristidonici 20.10.2023, 20:46

Pai daca primariile nu au bani, sa plateasca primarii pentru toate astea

Avatar comentarii

Alamar13 20.10.2023, 21:00

Andrissima   •  14.10.2023, 15:09

O informatie nu tocmai interesanta

Primarii Sunt anafabeti si puturosi.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.