Barbatul a fost salvat de gardienii publici

Potrivit politistilor, barbatul nu a creat niciodata probleme si nici nu a amenintat ca va face mai mult decat sa protesteze. Probabil din acest motiv, joi, cand Asan s-a infiintat la intrarea de la Directia Social, gardienii nu si-au facut griji. Mai ales ca in acea zi era program de lucru cu publicul.
Fara sa avertizeze pe nimeni, omul a scos din buzunar o sticla de plastic, de o jumatate de litru, plina cu benzina si si-a turnat combustibilul pe piept. Gardienii spun ca si-au dat seama ce s-a intamplat abia cand l-au vazut pe Asan iesind, in flacari, pe o usa. Ei au stins focul si au chemat Salvarea si un echipaj de politie de la Sectia 17. Nicolae Asan a fost internat la Spitalul de Arsi, starea lui fiind stabila.
Reprezentantii primariei pe care am izbutit sa-i contactam, caci in majoritatea birourilor – inclusiv in cel al edilului Vanghelie – telefoanele au sunat in gol, nu ne-au oferit nici o informatie legata de acest caz.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.