Judecătorii au decis, miercuri, ca tânărul de 20 de ani care a lovit săptămâna trecută două persoane într-o stație de autobuz din Baia Mare să fie cercetat în stare de libertate. Procurorii au contestat în apel această hotărâre a justiției.

Astfel, vineri, Tribunalul Maramureș a dispus arestarea preventivă a bărbatului pentru 30 de zile, potrivit VasileDale.

Denisa, femeia accidentată de Onaci, a murit în noaptea de luni spre marți, în Spitalul Județean de Urgență Baia Mare, unde se afla internată, în comă profundă, după o intervenție chirurgicală prin care îi fusese amputat un picior.

Soțul ei e în stare critică, la Spitalul Clinic de Chirurgie Generală din Cluj-Napoca, unde a fost operat la piciorul drept – avea fractură deschisă. Bărbatul va avea nevoie de aproape patru luni de îngrijiri medicale, din estimările medicilor.


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.