Potrivit Inspectoratului Judeţean de Poliţie, șoferului i s-a făcut rău, a pierdut controlul volanului şi a intrat pe contrasens, informează Agerpres.

„Din primele verificări efectuate, s-a stabilit că un bărbat în vârstă de 50 de ani, din Gorj, în timp ce conducea un camion pe direcţia Paşcani – Suceava a pierdut controlul volanului şi a intrat pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu gardul unui imobil”, a transmis IPJ Iași.

Şoferul a fost testat cu aparatul cu etilotest şi s-a observat că nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Acesta a fost transportat la spital pentru a primi îngrijiri medicale. Cercetările continuă în vederea stabilirii întregii situaţii de fapt.


VIDEO | Grindină puternică în județul Constanța! Imagini incredibile pe Autostrada Soarelui


 

Vezi subiectele la matematică de la Bac 2026 și subiectele la istorie de la Bacalaureat!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.