Şoferul de 26 de ani a fost reţinut vineri de poliţişti pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului.

„La data de 18 august, în jurul orei 04.40, acesta ar fi condus un autoturism, pe D.N. 39, între staţiunea Costineşti şi comuna Tuzla, şi ar fi surprins şi accidentat un bărbat, de 38 de ani, care se deplasa pe partea carosabilă. Ulterior, ar fi părăsit locul faptei. În urma accidentului rutier, pietonul a fost grav rănit, fiind transportat la spital, unde, ulterior, a decedat”, a transmis IPJ Constanţa.

Şoferul a fost identificat vineri, de poliţişti, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,07 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost reţinut vineri, iar sâmbătă magistraţii au decis arestarea sa preventivă.

Sâmbătă dimineaţă, un şofer sub influenţa drogurilor a intrat cu maşina într-un grup de pietoni, iar doi tineri au murit.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (9)
Avatar comentarii

Richardxyz13 19.08.2023, 20:21

Rumânii sunt un popor primitiv! Din păcate sunt și limitați, fapt care-i împiedică sa se educe, sa se civilizeze. Un popor redundant, de care toate națiunile se feresc.

Avatar comentarii

Frumosul1 19.08.2023, 23:08

Capu face capu trage îl mănâncă pușcăria

Avatar comentarii

Mada21 20.08.2023, 03:27

Credea că dacă fuge scăpa nevinovat,mai rău sa îngropat.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.