UPDATE. Poliţia Capitalei informează, într-un comunicat, că un bărbat de 25 de ani, din municipiul Paşcani, suspect în legătură cu cadavrul găsit la Dărăşti, a fost reţinut şi urmează a fi prezentat magistraţilor cu propuneri legale.

„La sediul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti a fost condus un bărbat de 25 de ani, din municipiul Paşcani, bănuit că ar fi săvârşit fapta. Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, acesta urmând a fi prezentat magistraţilor cu propuneri legale”, se precizează în informarea transmisă de către Poliţia Capitalei.


Polițiștii și un procuror s-au deplasat la fața locului pentru a efectua cercetări. Apoi, cadavrul a fost transportat la morgă, unde un expert va efectua necropsia pentru a stabili cauza exactă a morții, potrivit observator.tv.

Polițiștii criminaliști au prelevat probe de la fața locului și continuă cercetările pentru stabilirea identității victimei.

De asemenea, autoritățile cercetează în ce împrejurări a fost ucisă victima și apoi băgată într-un sac. Ipoteza luată în calcul de anchetatori în acest caz este cea a unei crime.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații