Primarul din Iași, Mihai Chirică, a transmis că polițistul local va fi concediat.

„Au intrat o trupă de derbedei la Palatul Braunstein să fure fier, mă rog, oțel beton, folosit la armături. Paznicul de acolo vede, țipă, sună la Poliție, se mai îmbrâncește cu hoții, mai țipă pe la vecini… Vine polițistul, unul local – care va pleca, i-am facut deja formele – și-l amendează pe paznic pentru tulburarea liniștii publice.

La ultima vizită pe șantier, paznicul mi-a arătat procesul verbal. M-am crucit, s-a sărit calul peste orice culme în aceasta problemă. Așa se distruge autoritatea statului, pentru că unii nu înțeleg care le este misiunea”, a declarat primarul, potrivit Ziarul Evenimentul, citat de ziare.com.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații