| Ştiri | Știri România

Viaţa lui Toma Gheorghe, criminalul în serie care a ucis 5 oameni. „Am ales ce-a fost mai rău. Şi nu te mai scoate nici dracu’ de pe drumul ăsta, omule!”

« Înapoi la articol

Comentarii (21)
Avatar comentarii

florinrrrrrrr 03.08.2024, 12:56

***

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

Daysgone 03.08.2024, 13:32

Nu înteleg cum puteți să faceti articol cu un criminql în serie,nu sunt de acord să promovați asa ceva,sunt alte lucruri mai importante decât povestile acestui dezaxat care si-a ucis si propria fiica apoi a transat.o! Mi-e silă de el

Avatar comentarii

Mandpv 03.08.2024, 15:17

Ce romantic il prezinta Libertatea ,pe acest dement!!!Asemenea *** de articol!!!!!!

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

Florin741 03.08.2024, 15:29

Trist este faptul că din banii contribuabililor se "întrețin"specimene de genul acesta!!!

Avatar comentarii

teleleu_ionel 03.08.2024, 15:34

2005   •  06.01.2025, 15:55

Pnl a sustinut campania lui Georgescu si Psd a dat voturi lui Simion, sa inteleg ca cel putin astea 2 partide sunt pro Rusia? Am inteles acum..

Nu mi se pare a fi "promovare". Monstrii astia fac parte din lumea noastra, ziaristii doar povestesc intamplarea. Interesant e ca si eu l-am cunoscut pe un nostalgic de-ai lui Ceausescu din acelasi motiv: "marea eliberare" din 1988. Tin minte ca toata lumea era ingrijorata atunci, pentru ca nu fusesera eliberati numai cei care facusera accidente, hotii marunte, ci si criminali, precum asta din articol.

Avatar comentarii

MihaiOctavian 03.08.2024, 15:52

Nu am citit toată povestea, am spicuit, însă un singur lucru m-a frapat: după cinci crime acum este acasă, în patul lui? Să tot încalci legile în România! Aici se pare că avem cele mai blânde și permisive legi din lume. De ce or fugi toate lichelele din România, când orice criminal poate scăpa atât de ușor? Avem și exemplul unui alt criminal care a omorât cu mașina în 2011 trei persoane pe Valea Prahovei și a luat patru ani CU SUSPENDARE. Ăsta măcar e vreun dezaxat, bolnav; oricum pentru mine nu reprezintă circumstanțe atenuante. Ai ucis pentru că ai vrut, să putrezești în pușcărie... Că bagi cuțitul într-un om sau că tragi de volan peste linia dublă continuă, în curbă, pe drum alunecos și cu doi copii în mașină, tot criminal ești!

Avatar comentarii

gigiladrea 03.08.2024, 16:07

ar trebui studiati de psihologi si psihiatri facute baze de date cu aceste studii, identificati potentialii criminali inainte de a face crimele si luate niste masuri contra lor de ex sa fie obligati sa urmeze un program psihologic si monitorizati eventual si cu bratari, etc se pot imagina multe, dar desigur toate astea ar fi extrem de scumpe si ne mai lovim si de absurditatea drepturilor absolute ale omului care pana nu face crima e cetatean model, noi suntem o tara subdezvoltata, asa ca nu se face nimic

Avatar comentarii

Prodromos 03.08.2024, 16:14

Voi v-ati infierbantat? Faceti dintr-un dezaxat un formator de opinie?

Avatar comentarii

anonimul7000 03.08.2024, 17:35

A trăit cateva experiențe nea Toma!

Avatar comentarii

HOPAHPO 03.08.2024, 17:45

Ma uimeste ca Libertatea publica reportaje cu criminali, explicand pas cu pas uciderea oamenilor , a animale si fac smecherii in fata politiei.Ziarista spune ca acest criminal "Era un interlocutor savuros, ştia să destindă atmosfera şi făcea asta calculat, încercând să mai scape din corzile anchetei." Ce ne mai ramane sa spunem, ca un criminal care a luat viata a 5 persoane este un mare actor si om de bine, ca cerea iertare victimelor ?Cum puteti sa scrieti despre acest criminal, povesti de speriat copii si ai spala pacatele ? Nu sunt destui oameni despre care se poate vorbi ? Nu este nevoie sa ne amintiti de criminali si sa i faceti mai umani decat Hitler.Sunt oameni de care nu trebuie sa ne aducem aminte,in contextul crimelor si sa adancim durerea familiilor celor ucisi .Acest criminal rade de noi ca ii ascultam si citim minciunile si scuzele pentru crimele comise . Aceste povesti nu trebuie sa apara in ziare , de unde alti nenorociti pot sa ia exemplu.Respectati codul etic .

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.