Reprezentanții poliției au spus că se fac verificări pentru a stabili dacă polițistul a comis vreo abatere disciplinară. Asta după ce, pe internet, a apărut clipul melodiei „Aici e mafia” al artistului Florin Mitroi.

În filmare apare şi un poliţist de la Biroul Rutier, îmbrăcat în civil, care era în timpul liber.

„Se fac verificări sub aspectul existenţei sau inexistenţei vreunei abateri discplinare. Pot confirma că este vorba de un poliţist de la Caransebeş, angajat la Biroul Rutier, care a declarat că era în timpul liber în momentul realizării videoclipului, lucru care a fost confirmat”, informează poliția.


CITEȘTE ȘI: Crăciun în aeroport. Mii de români au venit acasă odată cu Moș Crăciun. Atmosferă de sărbătoare în aer


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.