Incidentul neobișnuit a avut loc în localitatea americană Port St. Lucie. Stăpânul câinelui a ieșit din mașină fără să oprească motorul, iar patrupedul a reușit din greșeală să miște schimbătorul de viteze, conform USA Today.

Câinele, Max pe numele lui, a băgat din greșeală mașina în marșarier, iar autoturismul a mers în cerc, șoferul fiind lăsat pe afară.

sgt. Lisa Marie Carrasquillo, purtător de cuvânt al Poliției din Port St. Lucie:

Pentru că are cutie automată, mașina a pornit în marșier, spre surprinderea vecinilor care au sunat la Poliție.

Agenții au intervenit după aproape o oră, timp în care câinele rămas singur în mașină s-a plimbat cu autoturismul în cerc.

Mașina „condusă” de câine a dărâmat doar cutii poștale și tomberoane de gunoi ale vecinilor.

În cele din urmă, polițiștii au reușit să elibereze câinele care nu a provocat pagube prea mari.

foto: WPLG / Independent

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații