Într-o declarație de presă, cântăreața a spus că vrea să aducă “respectele cuvenite celor care au murit”, în urma atacului sinucigaș comis de Salman Abedi, care s-a aruncat în aer, luni seară, pe stadionul din orașul britanic. Cântăreața avea programate, joi și vineri, două concerte la Arena O2 din Londra, însă acestea au fost anulate.

“În urma evenimentelor tragide din Manchester, turneul Dangerous Wman cu Ariana Grande a fost suspendat. (…) În acest moment, vă cerem să ne oferim în continuare susținerea orașului Manchester și familiilor afectate de acest act laș de violență fără sens. Modul nostru de a trăi a fost din nou amenințat, însă vom depăși asta împreună”, scrie în declarația de presă dată publicității de echipa Arianei Grande.

Pe site-ul cântăreței, următorul concert anunțat este cel din 7 iunie din Paris. La câteva ore după tragedia de luni seară, Ariana Grande a publicat un mesaj pe internet. „Sunt distrusă. Din toată inima, îmi pare foarte, foarte rău. Nu am cuvinte”, a scris vedeta americană pe Twitter şi Facebook.

[libgallery id=”1847898″]

SUMAR

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.