urne voturi

Dacă până acum unii candidați se „scoteau” cu diverse cadouri pentru votanți, de anul acesta le-a fost interzis cu desăvârșire acest gen de campanie, așa că nu le-a mai rămas decât să-și prezinte proiectele și să mizeze pe impactul vizual asupra publicului votant. În ajutorul lor sare și designer-ul Cătălin Botezatu care, contactat de Libertatea, le-a dat câteva sfaturi din punct de vedere vestimentar, practic, cum ar trebui să se prezinte în fața urnelor și a votanților, duminică, la vot.

Catalin_Botezatu_08_2d80777fec.jpg

„Nu există vreo regulă de conduită în cazurile de față, dar eu îi sfătuiesc să nu adopte ținute în care să se vadă opulența, să încerce să epateze. Le recomand să îmbrace ținute casual, nu office, cât mai simple, elegante, dar simple. Repet, să nu încerce ținute încărcate prin care să arate ce au mai de preț în garderobă”, a declarat Cătălin Botezatu pentru LIBERTATEA, completând că, trebuie luat în seamă același aspect și în cazul accesoriile. „În cazul bărbaților un ceas, verigheta și butonii de la cămașă sunt mai mult decât suficienți, iar la femei, recomand ceasul, verigheta și dacă vor niște accesorii discrete: cercei, brățară sau inel”, a mai spus designerul.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.