De 1 martie, președintele Băsescu a împărțit flori la Bruxelles, iar EBA a primit câteva mărțișoare de la țările europene. Franța i-a dăruit 300 de Euro, legați cu șnuruleț roșu cu alb, Italia i-a trimis o invitație la Party Bunga-Bunga, semnată de Berlusconi, Germania i-a dat cadou o cheie de la o mașină furată din Frankfurt, Spania i-a prins la piept o căpșună culeasă de chinezi, Austria i-a dat un evantai cu pene de lebădă, iar Olanda i-a oferit lacătul Shengen fără cheie.
Și Dezbrăcatu’ a fost cadorisit cu o medalie, pentru merite deosebite la… matematică. Ei bine da, Cârcotașul se pricepe la adunări, scăderi și tot felul de socoteli. În plus, este foarte talentat și la pictură. În premieră națională și internațională, Dezbrăcatu’ vă arată primele sale creații.
Pentru a rezolva problema ouălelor din România, Mihai Găinușă l-a invitat în platoul „Cronicii”, pe domnul Tweety Popescu-Crevedia, singurul cercetător în domeniul avicol. Având în vedere scumpirea din ultima perioadă, expertul Tweety a inventat oul la jumatăte de preț.
Un alt invitat, de această dată cu veleități paranormale, vine pe mătură. Harry Potter a sosit în Romania să facă un film despre Querida și Vadim.
Așadar, nu ratați „Cronica Cârcotașilor”, în această seară, de la ora 20:30, la Prima TV.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.