Au rămas însă pe dinafară. Conduşi de motivaţia iraţională că va fi ultima dată când venerabilul artist (care a împlinit 96 de ani) va putea fi văzut jucând, mai ales într-o piesă regizată de el (“Leul Deşertului”), călărăşenii au cumpărat biletele în timp record, epuizând 690 de bucăţi în doar două ore.
Prestaţia artistului, care a jucat alături de Maia Morgenstern, a fost răsplătită cu minute în şir de aplauze entuziaste. Astfel, Radu Beligan a fost nevoit, din respect, să facă dificila manevră de a pleca spre culise, ajutat de colegii săi, însă cu faţa către public.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.