– A doua ediţie a Târgului de carte SF & Fantasy Final Frontiere va avea loc la Centrul Naţional de Artă Tinerimea Româna (str. Gutenberg Johann nr.19). Evenimentul are loc astăzi şi mâine.

– O expoziţie de  de păsări şi animale de colecţie are loc până mâine, în Calea Rahovei colţ cu Trafic Greu. Veţi putea admira peste 300 de exponate – de la spectaculoase rase de găini şi cocosi, la zglobii porumbei, până la coloraţii papagali, păuni, fazani, dar si prepeliţe şi iepuri din rase rare precum “Cap de Leu” sau “Uriaş German”, porcuşori de Guineea, hamsteri jucăuşi şi porcuşori vietnamezi. Intrarea costă 5 lei, iar copii de până la 10 ani însoţiţi de părinţi au intrarea liberă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.