Arsenal Tula a pierdut manşa tur a barajului de menţinere în prima ligă. Alex Bourceanu se îndreaptă spre liga a doua din Rusia.
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Joi, 25 mai 2017, 22:24

Formaţia Arsenal Tula, cu mijlocaşul Alexandru Bourceanu integralist, a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de către divizionara secundă Enisei Krasnoiarsk, în prima manşă a barajului de menţinere/promovare în prima ligă rusă.

Gazdele au deschis scorul după autogolul lui Aleksandrov, din minutul 11, şi au înscris golul decisiv în primul minut din prelungirile reprizei a doua, prin Maloyan, după ce Kombarov reuşise să egaleze pentru Arsenal Tula, în minutul 72.

Partida retur este programată duminică, de la 18:00, pe terenul formaţiei Arsenal Tula.

A fost al 14-lea meci jucat de Alexandru Bourceanu pentru echipa rusă, în acest sezon.