Interesul enorm generat de meciul de retragere al baschetbalistului american Kobe Bryant (37 de ani) i-a făcut pe unii spectatori cu pronunţate calităţi de comercianţi să încerce să dea o lovitură financiară.

O ofertă ciudată a apărut de câteva zile pe site-urile pe care oamenii cumpără sau scot la vânzare tot felul de lucruri. Cineva a anunţat că vine o pungă umplută cu aer de la ultimul meci jucat de Kobe Bryant, unul dintre cei mai buni jucători din istoria baschetului nordamerican.

Este vorba despre partida Los Angeles Lakers – Utah Jazz (101-96), disputată pe 13 aprilie, în Staples Center din Los Angeles, la care au asistat o mulţime de celebrităţi, printre care şi actorul Jack Nicholson, fan declarat al baschetbalistului poreclit „Black Mamba” (n.r. – Mamba cel negru).

Ciudata ofertă nu duce lipsă de doritori! La licitaţia on-line pentru punga cu aerul de la meciul de retragere al lui Kobe Bryant a ajuns la suma de 15.500 de dolari!

Kobe Bryant, vorbind fanilor la ultimul meci din carieră. (FOTO: EPA)

Kobe Bryant, vorbind fanilor la ultimul meci din carieră. (FOTO: EPA)

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.