ACTUALIZARE, ora 20:08 / Al Ahli – Esteghlal 2-1. Au marcat Makhete Diop (45+1, 90) / Omid Ebrahimi (74).

ACTUALIZARE, ora 19:45 / Al Taawon – Lokomotiv Tașkent 1-0. A marcat Talal Alabsi (68) dintr-un corner executat de Lucian Sânmârtean, titular și schimbat în minutul 87.

Clasament: 1. Al Ahli 3 p (2-1), 2. Al Taawon 3 p (1-0), 3. Lokomotiv Tașkent 0 p (0-1), 4. Esteghlal Teheran 0 p (1-2). În optimi se califică primele două clasate din cele opt grupe.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Formația pregătită de Costel Gâlcă, Al Taawon (Arabia Saudită), la care evoluează și Lucian Sânmărtean, dispută primul meci pe teren propriu, de la ora 17:40 (ora României), în compania echipei Lokomotiv Tașkent din Uzbekistan.

Cosmin Olăroiu începe cu Al Ahli Dubai (Emiratele Arabe Unite) o nouă aventură în AFC Champions League. Primul meci, acasă, cu iranienii de la Esteghlal Teheran, de la ora 18:15.

Duelurile dintre Cosmin Olăroiu și Costel Gâlcă sunt programate pe 13 martie, la Dubai, respectiv 11 aprilie, în Buraidah.

C4pR6HNWAAAiC-GIcon photoVEZI  GALERIA  FOTOPOZA 1 / 6

FOTO Apariție rară! Cum arată soția lui Victor Pițurcă + s-a fotografiat alături de Cristina Ich
CE TRAGEDIE! A MURIT la doar 42 de ani! Românul se vindecase de leucemie
Crimă înfiorătoare în Sălaj: Un tânăr de 21 de ani şi-a ucis unchiul cu toporul. Bărbatul nu a avut nicio şansă
Horoscop 28 noiembrie 2021. Capricornii au posibilitatea de a opri întregul flux de gânduri și de a descoperi o soluție
Prima ţară care îşi închide graniţele din cauza Omicron. Niciun străin nu mai are voie să intre
VIDEO Politehnica Timişoara - CSA Steaua 2-1. Gazdele au întors scorul! Bănăţenii au marcat de două ori în 6 minute
Imagination de la Foreo - masca de față pe care ți-o personalizezi... pe masa din bucătărie