În „tradiția” comportărilor sale, Gigi Becali a spus în urmă cu câteva zile că a cumpărat jumătate din drepturile asupra dinamovistului Dorin Rotariu.

„Reghe mi-a spus echipa, Ovidiu Popescu va fi titular, în rest se știu ceilalți jucători. Bourceanu va fi titular, nu Pintilii. Reghe mi-a transmis că mai bine începe cu Bourceanu. Echipa asta nu poate fi oprită. Boldrin și De Amorim sunt ucigașii ucigașilor. Nu cred că Dinamo va avea mai mult de 3 cornere”, a declarat Becali la Sport.ro.

„Toate echipele se bagă cu fundul în poartă”

„Unii spun că Steaua nu e în formă, dar suntem pe primul loc și jucăm fotbal. Toate echipele se bagă cu fundul în poartă când joacă cu noi, se baricadează și uneori nu putem să le dăm la o parte.

Dinamo, dacă o să aibă patru contraatacuri, o să zică că meritau să ne bată, când noi le vom da trei goluri. O să-i năucim pe cei de la Dinamo cu pasele noastre, nu-și vor reveni două săptămâni. Ei se baricadează în apărare și după se vaită că meritau să câștige, în timp ce noi dominăm meciurile. 

Marile glorii zic că Steaua nu e în formă, ei sunt specialiști, iar eu nu sunt. Singura echipă cu care putem juca fotbal adevărat e Viitorul, pentru că ei nu se apără.  Nu știu dacă Viitorul va fi principala rivală la titlu”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.