Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Dublă Bogdan Stancu pentru Genclerbirligi. A dat un gol din foarfecă. ”Motanul” a marcat 10 goluri în acest sezon

Retras de la națională, Bogdan Stancu a reușit o ”dublă” spectaculoasă în campionatul Turciei, în meciul pe care Genclerbirligi l-a disputat azi cu Goztepe. Echipa românului s-a impus cu 3-1.

De Mihai Toma,

Atacantul de 32 de ani a deschis scorul în minutul 30, cu o lovitură de cap, ajungând la cel de-al cincilea meci consecutiv cu gol marcat în prima ligă din Turcia.

În minutul 67, Stancu a izbutit ”dubla” pentru Gencler: a marcat printr-o ”foarfecă” de senzație din interiorul careului.

• ”Motanul” a ajuns la 10 goluri stagionale, fiind cel mai bun marcator din Turcia.

După 15 etape, Genclerbirligi e pe 11, cu 17 puncte.