Giuleştenii aşteaptă răspunsul TAS-ului până pe 30 iunie, dar, deşi iniţial Federaţia Română de Fotbal anunţase că va reprezenta interesele Comisiei de Licenţiere, acest lucru va fi făcut de către un membru al acesteia.

Gheorghe Chivorchian, secretarul general al FRF ar vrea să întoarcă decizia Comisiei de Licenţiere, dar nu poate acest lucru. “E trist pentru mine să văd că în fiecare an ajungem la TAS! Îmi doresc ca din 2015 să nu mai stabilim campioana, retrogradatele şi participantele în cupele europene acolo. Trebuie să se ducă departamentul de licenţiere la TAS, nu FRF! Poate lumea ne condamnă, dar ne-a fost imposibil să ne aşezăm în trei luni de zile. Cerem puţină înţelegere şi după aceea aşteptăm să discutăm orice problemă. Comisia de Licenţiere este independentă, nu putem anula decizia luată de ea”, a declarat Chivorchian la Sport.ro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.