Ioan Andone nu e de acord cu numirea lui Florin Bratu, susținând că n-are experiență, și că un tehnician pe care Dinamo l-a dat afară de la „satelit” și care a fost batjocura șefilor, nu are cum să-și impună autoritatea. 

Ioan Andone l-a desființat pe patronul Ionuț Negoiță și pe „specialiștii” de la RIN.

Ioan Andone susține că șefii de la Dinamo de Florin Bratu: „Patronul e problema la Dinamo!”

„Patronul e problema mare de la Dinamo. Acceptă vânzările, nu înțelege că e cel mai greu pentru un antrenor să rămână fără atâția jucători. Să joace Miriuță fundaș central?

Bratu e dinamovist. Are un defect însă, n-are experiență. Oricum, el vrea, a studiat, e pasionat. Eu l-am adus ca antrenor la juniorii lui Dinamo (n.r. – echipa U19), fusese dat afară de la Divizia C, să vezi ce îl bârfeau. Asta se bârfește dimineața la cafea. De ce l-au dat afară?

De ce l-au dat afară și pe Florentin Petre? Cineva comenta că nu știe, că nu s-a impus, că nu știu ce. Spuneau despre Bratu că nu e bun, de asta l-au dat afară. Ce e acolo… te sperii! Mai mergeam și eu pe la RIN din când în când.

Bratu știa că Dinamo II va fi desființat, de asta a ales să plece la lotul național U18”, a declarat Ioan Andone, la TV Telekom Sport. 

Cazul Caracal. Procesul ultimilor rămaşi din lotul poliţiştilor şi magistraţilor acuzaţi că nu au salvat-o pe Alexandra din mâinile lui Gheorghe Dincă
Recomandări
Cazul Caracal. Procesul ultimilor rămaşi din lotul poliţiştilor şi magistraţilor acuzaţi că nu au salvat-o pe Alexandra din mâinile lui Gheorghe Dincă

Bratu a antrenat la Dinamo II în două rânduri: în sezonul 2014-2015 și ultima oară între 2016-2017. Perioada la care face referire Andone e al doilea mandat al lui Bratu pe banca „satelitului” lui Dinamo.


CITEȘTE ȘI: 

Ioana Loredana Roșca, câștigătoarea probei de dublu junioare la Roland Garros 2014, luptă ca să poată juca tenis. E studentă, a lucrat barmaniță în Spania și strânge bani pe internet

Rezultate finale BAC 2025, după comtestații – publicate pe edu.ro!

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.