Irina Begu e în vârf de formă la început de an și, după victoria cu Timea Babos, se află în fața marii provocări a unui duel cu Simona Halep. Cele două concurează împreună la dublu! Dacă jucătoarea din Constanța va merge în semifinale, e sigur că vom avea o finalistă la turneul din China.

Irina Begu s-a calificat spectaculos în semifinalele turneului de la Shenzhen. Căderea și revenirea din setul doi

Irina Begu a câștigat primul set după o luptă serioasă. A fost un 7-5 muncit pentru jucătoarea din România. Al doilea părea să fie o formalitate, mai ales după ce Irina s-a desprins la 4-1. N-a fost așa, fiindcă Timea a revenit spectaculos, a egalat la 4, iar apoi a câștigat încă un game și conducea cu 5-4.

Irina a avut o puternică revenire și a câștigat și acest set cu 7-5, după ce a reușit două break-uri.

„A fost un meci foarte dificil. Mă ştiu foarte bine cu Timea, a fost mereu dificil când am întâlnit-o. Sunt foarte fericită că am reuşit să gestionez setul secund şi să câştig meciul. E primul turneu al anului, nu este niciodată uşor. Ai nevoie de ritm, de meciuri în picioare şi sunt atât de bucuroasă că am ajuns în semifinale”, a spus Irina după meci.

Gigi Becali: "Doamna Tatoiu râde ca proasta în p...!" :O Milionarul șochează cu declarația pe care a făcut-o acum