Liga 2, etapa a 10-a. Turris a trecut de Buzău
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Liga 2, etapa a 10-a. Turris a trecut de Buzău

Etapa a 10-a din liga secundă programa derby-ul Rapid - UTA, dar jocul a fost amânat. ”Bătrâna Doamnă” și-a amânat, de altfel, următoarele două partide din campionat, cu Rapid, în deplasare și Concordia Chiajna, de pe teren propriu, deoarece are doi jucători convocați la lotul național de juniori U19, David Miculescu și Damian Isac.

E duel și între prima și a treia clasată, Turris – Gloria Buzău.

19:30 Turris-Oltul Turnu Măgurele – Gloria Buzău 2-1

Contractul lui Erik Lincar (41 de ani) cu echipa Turris-Oltul Turnu Măgurele s-a încheiat. Antrenorul orădean şi-a reziliat pe cale amiabilă, marţi, înţelegerea cu clubul teleormănean, pe care l-a promovat în premieră în Liga 2 şi pe care l-a adus pe locul 1 în clasamentul eşalonului secund, poziţie pe care o ocupă de cinci etape consecutive din nouă desfăşurate. Noul antrenor a fost anunțat: Florin Bratu.