Cel mai bogat campionat al lumii, Premier League, este la picioarele africanului. Potrivit ”The Sun”, Reds i-ar fi fixat prețul, având în vedere că Real Madrid, PSG și Barcelona îi dau târcoale.

Cu 28 de goluri în 31 de partide, Mohamed Salah, 25 ani, ar valora mai mult decât Neymar. Fotbalistul plecat în fotbalul mare pe ruta Basel-Chelsea-Fiorentina-Roma-Liverpool este evaluat la 200 de milioane de lire sterline, circa 228 de milioae de euro.

Adică mai mult decât cel mai scump transfer din istorie, Neymar, pentru care PSG a plătit, în august 2017, clauza de reziliere celor de la Barcelona: 222 de milioane de euro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.