Meci nebun în Italia: Bari - Novara 3-4. A fost 3-3, după 0-3, iar Pușcaș a marcat decisiv. S-a terminat rău pentru români
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Meci nebun în Italia: Bari – Novara 3-4. A fost 3-3, după 0-3, iar Pușcaș a marcat decisiv. S-a terminat rău pentru români

De Daniel Conțescu, . Ultimul update Joi, 26 mai 2016, 00:57

Pe ”San Nicola” din Bari, echipa de fotbal Novara a trecut dramatic, marți seară, de formația-gazdă și merge în semfinalele play-off-ului de promovare în Serie A, fază în care se va duela cu Pescara.

Meciul de Serie B a fost unul cu adevărat nebun. În minutul 47, oaspeții conduceau cu 3-0, prin tripla lui Pablo Andres Gonzalez (3, 43 și 47).

Bari a revenit puternic, Alessandro Rosina (59 și 79 – al doilea din penalty), pentru ca românul George Pușcaș să puncteze decisiv, în minutul 84, agalând la 3 și ducând meciul în prelungiri.

Acolo, Novara, rămasă în 10 oameni din minutul 107 (eliminat Lorenzo Dickman), a punctat prin Andrey Galabinov (minutul 114).

Pușcaș n-a fost titular. A intrat în minutul 22, în locul lui Riccardo Maniero, iar în 112 a primit un ”galben”. Nici celălalt român de la Bari, Ionuț Alin Rada, n-a început jocul din primul minut. A intrat însă în minutul 28, în locul lui Denis Tonucci.

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac e amețitoare! Cu ce star se iubește, după Ileana Lazariuc
Cine e soția multimilionarului român acuzat că a vrut să o ÎNECE la Mamaia. E fosta iubită a unui cântăreț celebru
Horoscop 14 august 2020. Săgetătorii se pot simți neglijați, cel puțin, de prieteni, protectori sau rude