Italia a învins Belgia și s-a calificat în penultimul act al EURO 2020, dar a avut parte de o pierdere majoră.

Fundașul stânga Leonardo Spinazzola (28 de ani) s-a accidentat spre finalul partidei și a fost scos de pe gazon pe targă. Primele informații indică o ruptură a tendonului ahilian, accidentare care l-ar ține pe tușă luni bune.

În semn de susținere pentru colegul lor, italienii au oferit un moment special în avion, după meciul cu Belgia. Toți i-au strigat numele lui Spinazzola și au scandat pentru colegul lor, care trece prin momente delicate.

În videoclipul postat de pagina oficială de Instagram a naționalei Italiei, Federico Bernardeschi, fost coleg cu Spinazzola la Juventus, dă tonul cântecelor.


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.