Costel Pantilimon ar putea ajunge la Anderlecht
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Pantilimon, eliminat din Cupa Ligii Angliei de o formație din a treia divizie!

De Petre Dobrescu,

Portarul Costel Pantilimon a fost titular la Watford în întâlnirea din Cupa Ligii cu Gillingham. Trupa goalkeeperului naționalei, primul eșalon britanic, a cedat cu 1-2, după prelungiri, în fața grupării de liga a treia.

Watford a deschis scorul prin Ighalo, în minutul 57, dar a fost egalată de Byrne, în minutul 82. Golul victoriei pentru formația din al treilea eșalon britanic a fost marcat de Dack, în minutul 102.

Același Dack a ratat un penalty în minutul 71.

Pentru Pantilimon a fost primul meci ca titular în acest sezon pentru Watford, el fiind rezerva brazilianului Heurelho Gomes în Premier League.

A mers cu vacile și a muncit pe câmp, viața i-a fost ca un carusel, dar a reușit să ajungă cineva. Acum toată România îl cunoaște
Se schimbă harta României! Fenomenul îngrozitor care se petrece cu Bucureștiul și Cluj-Napoca. Este ireversibil
Horoscop 4 august 2020. Peștii sunt inspirați și fac schimbări în casă, ca să devină mai confortabili