Mergi direct la conținut »
Preliminariile Euro 2020, rundele 5 și 6. Rezultate și clasamente. Ploaie de goluri. Rezultat incredibil în Anglia - Kosovo. Cvadruplă CR7
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Preliminariile Euro 2020, rundele 5 și 6. Rezultate și clasamente. Ploaie de goluri. Rezultat incredibil în Anglia - Kosovo. Cvadruplă CR7

Preliminariile Euro 2020, rundele 5 și 6. Rezultate și clasamente. Ploaie de goluri. Rezultat incredibil în Anglia – Kosovo. Cvadruplă CR7

Campionatele interne se întrerupt pentru a face loc meciurilor programate în rundele 5 și 6 din cadrul preliminariilor Euro 2020.

Runda 5

Joi, 5 septembrie

ora 19:00 Armenia – Italia 1-3
ora 21:45 Bosnia și Herțegovina – Liechtenstein 5-0
ora 21:45 Finlanda – Grecia 1-0
ora 21:45 Gibraltar – Danemarca 0-6
ora 21:45 Insulele Feroe – Suedia 0-4
ora 21:45 Irlanda – Elveţia 1-1
ora 21:45 Israel – Macedonia de Nord 1-1
ora 21:45 Norvegia – Malta 2-0
ora 21:45 România – Spania 1-2 LIVE

Vineri, 6 septembrie

ora 19:00 Cipru – Kazakhstan 1-1
ora 19:00 Estonia – Belarus 1-2
ora 21:45 Austria – Letonia 6-0
ora 21:45 Germania – Olanda 2-4
ora 21:45 San Marino – Belgia 0-4
ora 21:45 Scoţia – Rusia 1-2
ora 21:45 Slovacia – Croaţia 0-4
ora 21:45 Slovenia – Polonia 2-0
ora 21:45 Ţara Galilor – Azerbaijan 2-1

Sâmbătă, 7 septembrie

ora 16:00 Kosovo – Cehia 2-1
ora 19:00 Anglia – Bulgaria 4-0
ora 19:00 Islanda – Moldova 3-0
ora 19:00 Lituania – Ucraina 0-4
ora 21:45 Franţa – Albania 4-1
ora 21:45 Serbia – Portugalia 2-4
ora 21:45 Turcia – Andorra 1-0

Cum a reușit un medic din Botoșani să se vindece de cancer cu prognoză nefavorabilă. „Nimeni nu îți dă nici o garanție”
Recomandări

Cum a reușit un medic din Botoșani să se vindece de cancer cu prognoză nefavorabilă. „Nimeni nu îți dă nici o garanție”

Runda 6

Duminică, 8 septembrie

ora 21.45 Spania – Insulele Feroe 4-0
ora 19:00 Armenia – Bosnia și Herțegovina 4-2
ora 19:00 Elveţia – Gibraltar 4-0
ora 19:00 Georgia – Danemarca 0-0
ora 19:00 România – Malta 1-0
ora 21:45 Finlanda – Italia 1-2
ora 21:45 Grecia – Liechtenstein 1-1
ora 21:45 Suedia – Norvegia 1-1

Luni, 9 septembrie

ora 19:00 Azerbaijan – Croaţia 1-1
ora 21:45 Estonia – Olanda 0-4
ora 21:45 Irlanda de Nord – Germania 0-2
ora 21:45 Letonia – Macedonia de Nord 0-2
ora 21:45 Polonia – Austria 0-0
ora 21:45 Rusia – Kazakhstan 1-0
ora 21:45 San Marino – Cipru 0-4
ora 21:45 Scoţia – Belgia 0-4
ora 21:45 Slovenia – Israel 3-2
ora 21:45 Ungaria – Slovacia 1-2

Marți, 10 septembrie

ora 21:45 Albania – Islanda 4-2
ora 21:45 Anglia – Kosovo 5-3
ora 21:45 Franţa – Andorra 3-0
ora 21:45 Lituania – Portugalia 1-5
ora 21:45 Luxemburg – Serbia 1-3
ora 21:45 Moldova – Turcia 0-4
ora 21:45 Muntenegru – Cehia 0-3

Pilele dezvoltatorilor imobiliari. Ce i-a propus un director Apa Nova unui bucureștean pentru a renunța la plângeri!
Recomandări

Pilele dezvoltatorilor imobiliari. Ce i-a propus un director Apa Nova unui bucureștean pentru a renunța la plângeri!

Toate rezultatele și clasamentele

Grupa A
22 martie: Bulgaria – Muntenegru 1-1 (Nedelev 82-pen. / Mugoša 50), Anglia – Cehia 5-0 (Sterling 24, 62, 68, Kane 45+2-pen., Kalas 84-autogol)
25 martie: Muntenegru – Anglia 1-5 (Vešović 17 / Keane 30, Barkley 39, 59, Kane 71, Sterling 81), Kosovo – Bulgaria 1-1 (Zeneli 61 / Bozhikov 39)
7 iunie: Muntenegru – Kosovo 1-1 (Mugoša 69 / Rashica 24), Cehia – Bulgaria 2-1 (Schick 19, 50 / Isa 3)
10 iunie: Cehia – Muntenegru 3-0 (Jankto 18, Kopitović 49-autogol, Schick 82-pen.), Bulgaria – Kosovo 2-3 (Popov 43, Dimitrov 55 / Rashica 14, Muriqi 64, Rashani 90+3)
7 septembrie: Kosovo – Cehia 2-1 (Muriqi 20, Vojvoda 67 / Schick 16), Anglia – Bulgaria 4-0 (Kane 24, 50-pen., 73-pen., Sterling 55)
10 septembrie: Anglia – Kosovo 5-3 (Sterling 8, Kane 19, Vojvoda (autogol) 38, Sancho 44, 45+1/ V. Berisha 1, 49, Muriqi 55 – penalty), Muntenegru – Cehia 0-3 (Soucek 54, Masopust 58, Darida 90+4 – penalty).

Clasament
1 Anglia 4 4 0 0 19-4 12
2 Cehia 5 3 0 2 9-8 9
3 Kosovo 5 2 2 1 10-10 8
4 Muntenegru 5 0 2 3 3-13 2
5 Bulgaria 5 0 2 3 5-11 2

Iohannis a semnat decretul de retragere a decorației pentru Adrian Năstase. Ce alte nume grele mai sunt pe listă
Recomandări

Iohannis a semnat decretul de retragere a decorației pentru Adrian Năstase. Ce alte nume grele mai sunt pe listă

Grupa B
22 martie: Portugalia – Ucraina 0-0, Luxemburg – Lituania 2-1 (Barreiro Martins 45, Rodrigues 55 / Černych 14)
25 martie: Portugalia – Serbia 1-1 (Danilo 42 / Tadić 7-pen.), Luxemburg – Ucraina 1-2 (Turpel 34 / Tsygankov 40, Rodrigues 90+3-autogol)
7 iunie: Ucraina – Serbia 5-0 (Tsygankov 26, 27, Konoplyanka 46, 75, Yaremchuk 58), Lituania – Luxemburg 1-1 (Novikovas 74 / Rodrigues 21)
10 iunie: Ucraina – Luxemburg 1-0 (Yaremchuk 6), Serbia – Lituania 4-1 (A. Mitrović 20, 34, Jović 35, Ljajić 90+2 / Novikovas 71-pen.)
7 septembrie: Lituania – Ucraina 0-3 (Zinchenko 7, Marlos 27, Malinovskyi 62), Serbia – Portugalia 2-4 (Milenković 68, A. Mitrović 85 / Carvalho 42, Guedes 58, Ronaldo 80, Bernardo Silva 86)
10 septembrie: Lituania – Portugalia 1-5 (Andriuskevicius 28/ Cristiano Ronaldo 7 – penalty, 62, 65, 76, William Carvalho 90+2); Luxemburg – Serbia 1-3 (Turpel 66/ Mitrovic 36, 78, Radonjic 55).

Clasament
1 Ucraina 5 4 1 0 11-1 13
2 Portugalia 4 2 2 0 10-4 8
3 Serbia 5 2 1 2 10-12 7
4 Luxemburg 5 1 1 3 5-8 4
5 Lituania 5 0 1 4 4-15 1

Grupa C
21 martie: Irlanda de Nord – Estonia 2-0 (McGinn 56, S. Davis 75-pen.), Olanda – Belarus 4-0 (Depay 1, 55-pen., Wijnaldum 21, Van Dijk 86)
24 martie: Irlanda de Nord – Belarus 2-1 (J. Evans 30, Magennis 87 / Stasevich 33), Olanda – Germania 2-3 (De Ligt 48, Depay 63 / Sané 15, Gnabry 34, Schulz 90)
8 iunie: Estonia – Irlanda de Nord 1-2 (Vassiljev 25 / Washington 77, Magennis 80), Belarus – Germania 0-2 (Sané 13, Reus 62)
11 iunie: Germania – Estonia 8-0 (Reus 10, 37, Gnabry 17, 62, Goretzka 20, Gündoğan 26-pen., Werner 79, Sané 88), Belarus – Irlanda de Nord 0-1 (McNair 86)
6 septembrie: Estonia – Belarus 1-2 (Sorga 54 / Naumov 48, Skavysh 90+2), Germania – Olanda 2-4 (Gnabry 9, Kroos 73-pen. / F. de Jong 59, Tah 66-autogol, Malen 79, Wijnaldum 90+1)
9 septembrie: Estonia – Olanda 0-4 (Babel 17, 48, Depay 76, Wijnaldum 87), Irlanda de Nord – Germania 0-2 (Halstenberg 48, Gnabry 90+3).

Clasament
1 Germania 5 4 0 1 17-6 12
Irlanda de Nord 5 4 0 1 7-4 12
Olanda 4 3 0 1 14-5 9
4 Belarus 5 1 0 4 3-10 3
5 Estonia 5 0 0 5 2-18 0

Grupa D
23 martie: Georgia – Elveția 0-2 (St. Zuber 56, Zakaria 80), Gibraltar – Irlanda 0-1 (Hendrick 49)
26 martie: Elveția – Danemarca 3-3 (Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76 / M. Jørgensen 84, Gytkjær 88, Dalsgaard 90+3), Irlanda – Georgia 1-0 (Hourihane 36)
7 iunie: Georgia – Gibraltar 3-0 (Gvilia 30, Papunashvili 59, Arveladze 76-pen.), Danemarca – Irlanda 1-1 (Højbjerg 76 / Duffy 85)
10 iunie: Irlanda – Gibraltar 2-0 (J. Chipolina 29-autogol, Brady 90+3), Danemarca – Georgia 5-1 (Dolberg 13, 63, Eriksen 30-pen., Y. Poulsen 73, Braithwaite 90+3 / Lobzhanidze 25)
5 septembrie: Irlanda – Elveția 1-1 (McGoldrick 85 / Schär 74), Gibraltar – Danemarca 0-6 (Skov 6, Eriksen 34-pen., 50-pen., Delaney 69, Gytkjær 73, 78)
8 septembrie: Georgia – Danemarca 0-0, Elveţia – Gibraltar 4-0 (Zakaria 37, Mehmedi 43, Rodriguez 45+4, Gavranovic 87).

Clasament
1 Irlanda 5 3 2 0 6-2 11
Danemarca 5 2 3 0 15-5 9
Elveţia 4 2 2 0 10-4 8
4 Georgia 5 1 1 3 4-8 4
Gibraltar 5 0 0 5 0-16 0

Grupa E
21 martie: Slovacia – Ungaria 2-0 (Duda 42, Rusnák 85), Croația – Azerbaijan 2-1 (Barišić 44, Kramarić 79 / Sheydaev 19)
24 martie: Țara Galilor – Slovacia 1-0 (James 5), Ungaria – Croația 2-1 (Szalai 34, Pátkai 76 / Rebić 13)
8 iunie: Croația – Țara Galilor 2-1 (Lawrence 17-autogol, Perišić 48 / Brooks 77), Azerbaidjan – Ungaria 1-3 (Emreli 69 / Orban 18, 53, Holman 71)
11 iunie: Azerbaidjan – Slovacia 1-5 (Sheydaev 29 / Lobotka 8, Kucka 27, Hamšík 30, 57, Hancko 85), Ungaria – Țara Galilor 1-0 (Pátkai 80)
6 septembrie: Țara Galilor – Azerbaidjan 2-1 (Pashayev 26-autogol, Bale 84/ Emreli 59), Slovacia – Croația 0-4 (Vlašić 45, Perišić 46, Petković 72, Lovren 89)
9 septembrie: Azerbaidjan – Croaţia 1-1 (Halilzade 72/ Modric 11 – penalty), Ungaria – Slovacia 1-2 (Szoboszlai 50/ Mak 40, Bozenik 56).

Clasament
1 Croaţia 5 3 1 1 10-5 10
Slovacia 5 3 0 2 9-7 9
Ungaria 5 3 0 2 7-6 9
Ţara Galilor 4 2 0 2 4-4 6
5 Azerbaidjan 5 0 1 4 5-13 1

Grupa F
23 martie: Suedia – România 2-1 (Quaison 33, Claesson 40 / Keșerü 58), Malta – Feroe 2-1 (Nwoko 13, S. Borg 77-pen. / J. Thomsen 90+8), Spania – Norvegia 2-1 (Rodrigo 16, Ramos 71-pen. / King 65-pen.)
26 martie: România – Feroe 4-1 (Deac 26, Keșerü 29, 33, Puşcaş 63 / V. Davidsen 40-pen.), Norvegia – Suedia 3-3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 / Claesson 70, Nordtveit 86-autogol, Quaison 90+1), Malta – Spania 0-2 (Morata 31, 73)
7 iunie: Feroe – Spania 1-4 (K. Olsen 30 / Ramos 6, Jesús Navas 19, Gestsson 34-autogol, Gayà 71), Norvegia – România 2-2 (T. Elyounoussi 56, Ødegaard 70 / Keșerü 77, 90+2), Suedia – Malta 3-0 (Quaison 2, Claesson 50, Isak 81)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia 0-2 (Johnsen 49, 83), Malta – România 0-4 (Puşcaş 7, 29, Chipciu 34, Man 90+1), Spania – Suedia 3-0 (Ramos 64-pen., Morata 85-pen., Oyarzabal 87)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia 0-4 (Isak 12, 15, Lindelöf 23, Quaison 41), Norvegia – Malta 2-0 (Berge 34, King 45+1-pen.), România – Spania 1-2 (Andone 59 / Ramos 29-pen., Paco Alcácer 47)
8 septembrie 2019: Spania – Insulele Feroe 4-0 (Rodrigo 13, 50, Paco Alcacer 90, 90+3), Suedia – Norvegia 1-1 (Forsberg 60/ Johansen 45), România – Malta 1-0 (Puşcaş 47).

Clasament
1 Spania 6 6 0 0 17-3 18
Suedia 6 3 2 1 13-8 11
România 6 3 1 2 13-7 10
Norvegia 6 2 3 1 11-8 9
Malta 6 1 0 5 2-13 3
6 Insulele Feroe 6 0 0 6 3-20 0

Grupa G
21 martie: Israel – Slovenia 1-1 (Zahavi 55 / Šporar 48), Macedonia de Nord – Letonia 3-1 (Alioski 11, Elmas 29, 90+3 / Isajevs 87), Austria – Polonia 0-1 (K. Piątek 69)
24 martie: Israel – Austria 4-2 (Zahavi 34, 45, 55, Dabbur 66 / Arnautović 8, 75), Slovenia – Macedonia de Nord 1-1 (Zajc 34 / Bardi 47), Polonia – Letonia 2-0 (Lewandowski 76, Glik 84)
7 iunie: Letonia – Israel 0-3 (Zahavi 10, 60, 81), Macedonia de Nord – Polonia 0-1 (K. Piątek 47), Austria – Slovenia 1-0 (Burgstaller 74)
10 iunie: Polonia – Israel 4-0 (K. Piątek 35, Lewandowski 56-pen., Grosicki 59, Kądzior 84), Letonia – Slovenia 0-5 (Črnigoj 24, 27, Iličić 29-pen., 44, Zajc 47), Macedonia de Nord – Austria 1-4 (Hinteregger 18-autogol / Lazaro 39, Arnautović 62-pen., 82, Bejtulai 86-autogol)
5 septembrie: Israel – Macedonia de Nord 1-1 (Zahavi 55 / Ademi 64)
6 septembrie: Slovenia – Polonia 2-0 (Aljaž Struna 35, Šporar 65), Austria – Letonia 6-0 (Arnautović 7, 53-pen., Sabitzer 13, Šteinbors 76-autogol, Laimer 80, Gregoritsch 85)
9 septembrie: Letonia – Macedonia de Nord 0-2 (Pandev 14, Bardhi 17), Polonia – Austria 0-0, Slovenia – Israel 3-2 (Verbic 43, 90, Bezjak 66/ Natcho 50, Zahavi 63).

Clasament
1 Polonia 6 4 1 1 8-2 13
2 Slovenia 6 3 2 1 12-5 11
Austria 6 3 1 2 13-6 10
4 Macedonia de Nord 6 2 2 2 8-8 8
Israel 6 2 2 2 11-11 8
6 Letonia 6 0 0 6 1-21 0

Grupa H
22 martie: Moldova – Franța 1-4 (Ambros 89 / Griezmann 24, Varane 27, Giroud 36, Mbappé 87), Andorra – Islanda 0-2 (B. Bjarnason 22, Kjartansson 80), Albania – Turcia 0-2 (Burak Yılmaz 21, Çalhanoğlu 55)
25 martie: Turcia – Moldova 4-0 (Hasan Ali Kaldırım 24, Cenk Tosun 26, 53, Kaan Ayhan 70), Franța – Islanda 4-0 (Umtiti 12, Giroud 68, Mbappé 78, Griezmann 84), Andorra – Albania 0-3 (Sadiku 21, Balaj 87, Abrashi 90+6)
8 iunie: Islanda – Albania 1-0 (Gudmundsson 22), Moldova – Andorra 1-0 (Armaş 8), Turcia – Franța 2-0 (Kaan Ayhan 30, Cengiz Ünder 40)
11 iunie: Islanda – Turcia 2-1 (R. Sigurdsson 21, 32 / Dorukhan Toköz 40), Andorra – Franța 0-4 (Mbappé 11, Ben Yedder 30, Thauvin 45+1, Zouma 60), Albania – Moldova 2-0 (Çikalleshi 66, Ramadani 90+3)
7 septembrie: 7 septembrie: Islanda – Moldova 3-0 (Sigthórsson 31, B. Bjarnason 55, Bödvarsson 77), Turcia – Andorra 1-0 (Ozan Tufan 89), Franța – Albania 4-1 (Coman 8, 68, Giroud 27, Ikoné 85 / Çikalleshi 90-pen.)
10 septembrie: Albania – Islanda 4-2 (Dermaku 33, Hysaj 52, Roshi 79, Cikalleshi 82/ G. Sigurdsson 47, K. Sigthorsson 58); Franţa – Andorra 3-0 (Coman 18, Lenglet 52, Ben Yedder 90+1), R. Moldova – Turcia 0-4 (Tosun 37, 79, Deniz Turuc 57, Yusuf Yazici 88_.

Clasament
1 Turcia 6 5 0 1 14-2 15
2 Franţa 6 5 0 1 19-4 15
3 Islanda 6 4 0 2 10-9 12
4 Albania 6 3 0 3 10-9 9
5 R. Moldova 6 1 0 5 2-17 3
6 Andorra 6 0 0 6 0-14 0

Grupa I
21 martie: Kazahstan – Scoția 3-0 (Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51), Cipru – San Marino 5-0 (Sotiriou 19-pen., 23-pen., Kousoulos 26, Efrem 31, Laifis 56), Belgia – Rusia 3-1 (Tielemans 14, E. Hazard 45-pen., 88 / Cheryshev 16)
24 martie: Kazahstan – Rusia 0-4 (Cheryshev 19, 45+2, Dzyuba 52, Beysebekov 62-autogol), San Marino – Scoția 0-2 (McLean 4, Russell 74), Cipru – Belgia 0-2 (E. Hazard 10, Batshuayi 18)
8 iunie: Rusia – San Marino 9-0 (Cevoli 25-autogol, Dzyuba 31-pen., 73, 76, 88, Kudryashov 36, Anton Miranchuk 41, Smolov 77, 83), Scoția – Cipru 2-1 (Robertson 61, Burke 89 / Kousoulos 87), Belgia – Kazahstan 3-0 (Mertens 11, Castagne 14, R. Lukaku 50)
11 iunie: Kazahstan – San Marino 4-0 (Kuat 45+1, Fedin 62, Suyumbayev 65, Islamkhan 79), Rusia – Cipru 1-0 (Ionov 38), Belgia – Scoția 3-0 (R. Lukaku 45+1, 57, De Bruyne 90+2)
6 septembrie: Cipru – Kazahstan 1-1 (Sotiriou 39 / Schetkin 2), Scoția – Rusia 1-2 (McGinn 11 / Dzyuba 40, ODonnell 59-autogol), San Marino – Belgia 0-4 (Batshuayi 43-pen., 90+2, Mertens 57, Chadli 63)
9 septembrie: Rusia – Kazahstan 1-0 (Mario Fernandes 89), San Marino – Cipru 0-4 (Kousoulos 2, 73, Papoulis 38, Artymatas 75), Scoţia – Belgia 0-4 (Lukaku 9, Vermaelen 24, Alderweireld 32, De Bruyne 82).

Clasament
1 Belgia 6 6 0 0 19-1 18
2 Rusia 6 5 0 1 18-4 15
3 Kazahstan 6 2 1 3 8-9 7
4 Cipru 6 2 1 3 11-6 7
5 Scoţia 6 2 0 4 5-13 6
San Marino 6 0 0 6 0-28 0

Grupa J
23 martie: Liechtenstein – Grecia 0-2 (Fortounis 45+1, Donis 80), Italia – Finlanda 2-0 (Barella 7, Kean 74), Bosnia-Herțegovina – Armenia 2-1 (Krunić 33, Milošević 80 / Mkhitaryan 90+3-pen.)
26 martie: Armenia – Finlanda 0-2 (Jensen 14, Soiri 78), Italia – Liechtenstein 6-0 (Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35-pen., 45+3-pen., Kean 69, Pavoletti 76), Bosnia-Herțegovina – Grecia 2-2 (Višća 10, Pjanić 15 / Fortounis 64-pen., Kolovos 85)
8 iunie: Finlanda – Bosnia-Herțegovina 2-0 (Pukki 56, 68), Armenia – Liechtenstein 3-0 (Ghazaryan 2, Karapetyan 18, Barseghyan 90+1), Grecia – Italia 0-3 (Barella 23, Insigne 30, Bonucci 33)
11 iunie: Liechtenstein – Finlanda 0-2 (Pukki 37, Källman 57), Italia – Bosnia-Herțegovina 2-1 (Insigne 49, Verratti 86 / Džeko 32), Grecia – Armenia 2-3 (Zeca 54, Fortounis 87 / Karapetyan 8, Ghazaryan 33, Barseghyan 74)
5 septembrie: Armenia – Italia 1-3 (Karapetyan 11 / Belotti 28, 80, Lo. Pellegrini 77), Finlanda – Grecia 1-0 (Pukki 52-pen.), Bosnia-Herțegovina – Liechtenstein 5-0 (Gojak 11, 89, Malin 80-autogol, Džeko 85, Višća 87)
8 septembrie: Armenia – Bosnia-Herţegovina 4-2 (Mhitarian 3, 66, Hambardzumian 77, Loncar autogol 90+5/ Dzeko 13, Gojak 70), Finlanda – Italia 1-2 (Pukki 72 – penalty/ Immobile 59, Jorginho 79 – penalty), Grecia – Liechtenstein 1-1 (Masouras 33/ Salanovic 85).

Clasament
1 Italia 6 6 0 0 18-3 18
2 Finland 6 4 0 2 8-4 12
3 Armenia 6 3 0 3 12-11 9
4 Bosnia-Herţegovina 6 2 1 3 12-11 7
5 Grecia 6 1 2 3 7-10 5
Liechtenstein 6 0 1 5 1-19 1

CLASAMENTE, AICI.

Close
Închide
  Close