Ultimul nume care se întoarce cu coada între picioare în fotbalul românesc sunt Eric Bicfalvi (28 de ani), care a semnat cu Dinamo. Mircea Rednic speră ca pictorul să-i ajute pe ”câini” să câștige cele trei competiții în care sunt angrenați, campionat – Cupa Românei – Cupa Ligii, și să-l impresioneze astfel pe selecționerul Anghel Iordănescu.

Până să-l vedem la lucru pe fostul golgheter al Ucrainei, constatăm că niciunul dintre ”starurile” revenite în Liga 1 nu au rupt gura târgului în prima etapă din 2016.

Adrian Mutu (ASA Tîrgu Mureș) – a început ca rezervă meciul cu Pandurii (0-1). A jucat 42 de minute, dar atacantul de 37 de ani a cam fost încurcat de burtică.

”A fost o revenire cu rezultat negativ, nu tristă. Trebuie să-mi ridic mult mai mult levelul fizic pentru a juca la Euro. De asta sunt aici, să muncesc, să-mi dovedesc că sunt capabil să joc la Europene. Eu un obiectiv de-al meu măreț. O să fie greu. Eu sunt unul dintre puținii care cred în asta, nu mă interesează ce spun criticii”.

Ciprian Marica (Steaua) – a jucat titular, 85 de minute, contra Concordiei Chiajna. Atacantul de 31 de ani s-a zbătut, și-a creat câteva ocazii, dar nu s-a lipit la gol. A ratat o mare oportunitate în debutul partidei. S-a cunoscut că nu mai jucase de șase luni într-un meci cu miză. A ieșit lovit, după un duel cu Tincu, pentru care a solicitat penalty. Fostul dinamovist a revenit în Liga 1 după 12 ani.

”Mă bucur în primul rând pentru victoria echipei, clar că mi-aş fi dorit să marchez la debut. Dar poate marchez în meciurile următoare, nu-mi fac probleme”, a declarat tricolorul.

Gabriel Tamaș (Steaua) – integralist cu Chiajna, stoperul de 31 de ani a stat la cutie și și-a făcut doar datoria de fundaș. A fost al doilea meci oficial jucat de Tamaș, după ce Mirel Rădoi l-a exclus în urmă cu șapte luni. Precedentul l-a disputat pe 10 ianuarie, la Cardiff City, în Cupa Angliei, cu Shrewsbury Town.

Mihai Pintilii (Steaua) – integralist, este departe rău de forma care l-a propulsat în postura de titular la echipa națională.

Alex Bourceanu (Steaua) – nu a prins lotul pentru meciul cu Chiajna.

George Țucudean (ASA Tîrgu Mureș) – nu a jucat cu Pandurii, pentru că nu a primit la timp cartea verde din Anglia.

Adrei Cristea (CSMS Iași) – atacantul venit de la ?? a fost omul-cheie pentru CSMS Iaşi, care deşi nu a marcat, a pasat decisiv pentru ambele goluri ale moldovenilor în meciul cu Viitorul, 2-1.

Marius Constantin (ASA Tîrgu Mureș) – fundașul central revenit din China a jucat 90 de minute în partida cu Pandurii (0-1).

Liviu Antal (Pandurii) – titular, atacantul a jucat 61 de minute la debutul pentru Pandurii în victoria din deplasare cu ASA Tîrgu Mureș.

A fost vedetă în anii 1980, iar acum a ajuns să doarmă de 4 ani într-un cimitir: „Muncești toată viața și agoniseala îți dispare în câteva clipe”
ȘOC TOTAL! Mihai Gâdea, derapaj halucinant la Antena 3: ‘Ciuma roșie l-a scăpat’
A fost prins criminalul Elenei, românca ucisă cu sălbăticie în Italia: "Ce s-a întâmplat este de neimaginat!"
Horoscop 23 aprilie 2021. Gemenii simt nevoia să oprească furtuna propriilor gânduri și propriei minți
Un bărbat este acuzat că nu s-a prezentat la lucru timp de 15 ani, deși era plătit de spitalul unde lucra. Ce sumă a încasat
Gimnasta a şocat ţara. Şi-a omorât nou-născutul după ce l-a aruncat la gunoi. Explicaţia e inumană: primele informaţii
Ce vor să știe românii despre negocierea cu banca (Publicitate)