Românii sunt ”persecutați” în Serie B. Din trei, niciunul n-a jucat toate minutele, în meciurile de vineri
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Daniel Conțescu, . Ultimul update Sâmbătă, 16 aprilie 2016, 00:04

Olteanul Alexandru Mitriță (21 de ani), jucătorul transferat de la Viitorul Constanța, a fost titular, vineri seară, în meciul Pescara - Cesena 1-0, contând pentru etapa a 36-a din Serie B, liga secundă italiană (în celălalt joc al serii, Crotone - Spezia 0-0; la gazde, Mihai Bălașa a intrat în locul lui Bruno Martella - minutul 34, iar Adrian Stoian l-a substituit pe Federico Ricci, în minutul 76).

Românul de la Pescara a fost titular, dar n-a prins finalul pe gazon, fiind înlcouit în minut 76 cu Pierluigi Cappelluzzo. Golul celor de la Pescara a fost marcat de Gianluca Lapadula, în minutul 77.

Pescara a urcat de pe 7 pe locul 3, având 58 de puncte. Primele două locuri, care promovează automat în Serie A, sunt ocupate de Crotone (74p) și de Cagliari (68p). Locurile 3-8 susțin baraj.

Momente grele pentru Duckadam după ce s-a mutat în SUA cu familia. Calvarul a început după ce a cumpărat o casă
De ce a fost omorât, de fapt, Emi Pian. Motivele aiuritoare ale crimei între interlopi
Horoscop 5 august 2020. Taurii fac evaluări greșite, mai ales în cauzele unor probleme din familie