Halep – Garcia 3-6, 6-4, 6-0

Victoria s-a conturat greu, într-o oră și 50 de minute. Condusă și accidentată la umăr, sportiva din Constanța a revenit fantastic și a câștigat categoric setul decisiv.

• La scorul de 3-6, 1-2, Halep a cerut un timeout medical din cauza unor probleme la umărul drept. Fizoterapeutul a intervenit timp de trei minute, iar Simona a strâns din dinți și a continuat. Din acel moment a fost, parcă, altă jucătoare.
Simona Halep a trecut de Caroline Garcia, în turul 2 de la Miami. Victorie incredibilă, după ce a acuzat dureri la umărul drept
  • Meciul, care a început la ora 00.05, a putut fi urmărit în format livetext pe gsp.ro.

UPDATE 22.50. Organizatorii anunță că meciul debutează la ora 23.45.

Simona Halep, favorită 3, și dublă semifinalistă la turneul de la Miami, a avut liber în runda inaugurală, în timp Caroline Garcia a trecut în primul tur de Mihaela Buzărnescu, pe care a învins-o în două seturi, scor 6-1, 6-2.

Simona Halep și Caroline Garcia s-au mai întâlnit de șapte ori, Simona impunându-se de șase de ori, scrie Eurosport. Ultima lor confruntare directă a avut loc în 2019, în semifinala de Fed Cup. Atunci, Simona a câștigat în trei seturi, la Rouen, scor 6-7, 6-3, 6-4. Singura victorie pe care Garcia o are împotriva Simonei Halep a fost realizată în 2017, în finala turneului de la Beijing.

Sorana Cîrstea va juca și ea în turul 2 la Miami, vineri cu Anett Kontaveit (Estonia). Sorana a trecut în primul tur de Katrina Scott (SUA), scor 6-2, 6-2.

Irina Begu a fost eliminată în primul tur de Ana Kalinskaia (Rusia), 6-4, 7-6 (7/5)

Citeşte şi:

VIDEO | Naționala de tineret a României, egal cu Olanda, în primul meci de la EURO Under 21

Mașinile Google Street View revin în România din 26 martie. Peste 100 de localități vor fi fotografiate

Sezonul 11 „Românii au talent”. Spectacolul fascinant prezentat de doi acrobați

Cum se ascundea Marica cu amantele! Ilinca Vandici, dezvăluiri incredibile
INCREDIBIL! Ce face acum femeia care l-a părăsit pe Mihai Neșu! E halucinant ce se întâmplă
Cine era băiatul de 13 ani care a participat la înmormântarea Prinţului Philip
Horoscop 17 aprilie 2021. Peștii beneficiează de o formă de protecție care nu se manifestă cum vor ei
Exclusiv. Vlad Voiculescu face dezvăluiri șocante: „Am primit mai multe amenințări cu moartea”
Crimă înfiorătoare. Marele campion al ţării, otrăvit şi ucis de o tânără de 18 ani. Sportivul a primit „Respiraţia diavolului”
Află cât de profitabile sunt economiile tale (PUBLICITATE)